ΜΑΘΗΤΕΙΑ

ΜΑΘΗΤΕΙΑ (9)

Περιλαμβάνει άρθρα σχετικά με την ΜΑΘΗΤΕΙΑ

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας

Εκπαίδευσης Αττικής

 

καλεί για υποβολή αιτήσεων στο Μεταλυκειακό Έτος-Τάξη Μαθητείας με βάση τις ειδικότητες και τα ΕΠΑ.Λ. της Περιφέρειας Αττικής του Πίνακα, τους παρακάτω υποψηφίους, οι οποίοι πρέπει να πληρούν αθροιστικά τις ακόλουθες προϋποθέσεις σύμφωνα με το ν. 4186/2013, όπως ισχύει (Α’ 193):

α) να είναι κάτοχοι α1) απολυτηρίου και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών των ΕΠΑ.Λ. του ν.4386/2016, του ν. 4186/2013 ή του ν. 3475/2006, καθώς και παλαιότερων ισότιμων τίτλων ή α2) απολυτηρίου ΓΕ.Λ. και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών του ΕΠΑ.Λ. του ν. 4386/2016, του ν. 4186/2013 και του ν. 3475/2006, καθώς και παλαιότερων ισότιμων τίτλων ή α3) απολυτηρίου και πτυχίου του Ενιαίου Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου-Λυκείου (ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ) του ν. 4415/2016, όπως ισχύει,

β)  να βρίσκονται εκτός απασχόλησης, εκπαίδευσης ή κατάρτισης και

γ) να έχουν αποφοιτήσει από τις ακόλουθες ειδικότητες όπως αντιστοιχίζονται βάσει της υπ’  αριθμ. 131149/Γ2/18-08-2014 Υπουργικής Απόφασης (ΦΕΚ 2298/τ.Β/2014)  ή άλλων Πράξεων του Ι.Ε.Π. ή όπως περιλαμβάνονται στα Προγράμματα Σπουδών για το Μεταλυκειακό Έτος-Τάξη Μαθητείας.

 

  

α/α

ΕΠΑΛ Ν.3475/2006

ΕΠΑΛ Ν.4186/2013

ΕΠΑΛ Ν.4386/2016

Ειδικότητα Μεταλυκειακού έτους - τάξης Μαθητείας βάσει των Προγραμμάτων Σπουδών (Πράξεις Ι.Ε.Π.)

1

Υπαλλήλων Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών

Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών

Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών

Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών

Υπηρεσιών

2

Υπαλλήλων Τουριστικών Επιχειρήσεων

Υπάλληλος Οικονομίας και Διοίκησης στον Τουρισμό

 

Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων

Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων

3

Ηλεκτρολογικών Εγκαταστάσεων

Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων

Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων

Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων

4

Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών

Συστημάτων και Δικτύων

 

 

 

 

·  Τεχνικός Ηλεκτρονικών  Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων

·  Τεχνικός Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών

 

Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών

 

Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών

Ηλεκτρονικών Συστημάτων Επικοινωνιών

5

Ψυκτικών Εγκαταστάσεων και

Κλιματισμού

Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης Αερισμού και Κλιματισμού

Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού

Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού

6

Μηχανικών και Ηλεκτρολογικών Συστημάτων Αυτοκινήτου

 

Τεχνικός Οχημάτων

 

Τεχνικός Οχημάτων

 

Τεχνικός Οχημάτων

7

Τεχνολογίας και Ελέγχου

Τροφίμων

Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών

Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών

Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών

8

Υποστήριξης Συστημάτων, Εφαρμογών και Δικτύων Η/Υ

·   Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής

·   Τεχνικός Εφαρμογών Λογισμικού

Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής

 

Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής

 

9

Σχεδιαστών Δομικών Έργων

Σχεδιαστής Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής

Τεχνικός Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής

Τεχνικός Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής

10

Σύγχρονης Επιχειρηματικής Γεωργίας

Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής

Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής

Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής

11

Βοηθών Νοσηλευτών

Βοηθός Νοσηλευτή

Βοηθός Νοσηλευτή

Βοηθός Νοσηλευτή

12

Βοηθών Ιατρικών και Βιολογικών Εργαστηρίων

Βοηθός Ιατρικών –Βιολογικών Εργαστηρίων

Βοηθός Ιατρικών –Βιολογικών Εργαστηρίων

Βοηθός Ιατρικών –Βιολογικών Εργαστηρίων

13

Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων

Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων

Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων

Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων

14

-

Βοηθός Φυσικοθεραπευτή

Βοηθός Φυσικοθεραπευτή

Βοηθός Φυσικοθεραπευτή

15

-

Αισθητικής Τέχνης

Αισθητικής Τέχνης

Αισθητικής Τέχνης

16

Γραφικών Τεχνών

Γραφικών Τεχνών

Γραφικών Τεχνών

Γραφικών Τεχνών

17

-

Συντήρηση Έργων Τέχνης – Αποκατάστασης

Συντήρησης Έργων Τέχνης – Αποκατάστασης

Συντήρησης Έργων Τέχνης – Αποκατάστασης

18

Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών

Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών

Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών

Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών

19

Υποστήριξης Συστημάτων, Εφαρμογών και Δικτύων Η/Υ

 

Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ

 

Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ

 

Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ

20

-

Βοηθός Φαρμακείου

Βοηθός Φαρμακείου

Βοηθός Φαρμακείου

21

-

Κομμωτικής Τέχνης

Κομμωτικής Τέχνης

Κομμωτικής Τέχνης

22

Έργων Τοπίου και Περιβάλλοντος

Τεχνικός Ανθοκομίας και Αρχιτεκτονικής Τοπίου

Τεχνικός Ανθοκομίας και Αρχιτεκτονικής Τοπίου

Τεχνικός Ανθοκομίας και Αρχιτεκτονικής Τοπίου

23

-

Υπάλληλος Αποθήκης και Συστημάτων Εφοδιασμού

Υπάλληλος Αποθήκης και Συστημάτων Εφοδιασμού

Υπάλληλος Αποθήκης και Συστημάτων Εφοδιασμού (logistics)

24

-

Αργυροχρυσοχοΐας

Αργυροχρυσοχοΐας

Αργυροχρυσοχοΐας

25

Τεχνολογίας και Ελέγχου

Τροφίμων

Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών

Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών

Τεχνικός ζυθοποιίας

26

-

Σχεδίασης και Παραγωγής Ενδύματος

Σχεδίασης και Παραγωγής Ενδύματος

Σχεδίασης και Παραγωγής Ενδύματος

27

-

Βοηθός Οδοντοτεχνίτη

Βοηθός Οδοντοτεχνίτη

Βοηθός Οδοντοτεχνίτη

28

-

Τεχνικός Μηχανοσυνθέτης Αεροσκαφών

Τεχνικός Μηχανοσυνθέτης Αεροσκαφών

Τεχνικός Μηχανοσυνθέτης Αεροσκαφών

 

 

Στο «Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας» θα εφαρμοστεί το δυικό σύστημα εκπαίδευσης (μαθητεία) που περιλαμβάνει: α) μαθητεία με εκπαίδευση στο χώρο εργασίας και β) μαθήματα ειδικότητας στη σχολική μονάδα. Την ευθύνη υλοποίησης του «Μεταλυκειακού Έτους - Τάξη Μαθητείας», έχουν τα κατά τόπους ΕΠΑ.Λ., στα οποία και εγγράφονται οι μαθητευόμενοι, σε συνεργασία με τα αντίστοιχα Εργαστηριακά Κέντρα (Ε.Κ.), στα οποία θα γίνεται το εργαστηριακό μάθημα ειδικότητας. Οι μαθητευόμενοι θα συνάψουν Σύμβαση Μαθητείας με τον εργοδότη τους και θα έχουν όλα τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις που αναφέρονται στην  με αριθμό Φ7/158947/ΓΓ4/10-10-2019 (Β΄3892) Κοινή Υπουργική Απόφαση, όπως τροποποιείται και ισχύει.

Το «Μεταλυκειακό Έτος-Τάξη Μαθητείας» συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο (ΕΚΤ) και το ελληνικό δημόσιο, στο πλαίσιο του Ε.Π. «ΑΝΑΔ - ΕΔΒΜ» του ΕΣΠΑ 2014-2020.  Μέρος της αποζημίωσης επιδοτείται από το Υ.ΠΑΙ.Θ. μέσω της Επιτελικής Δομής ΕΣΠΑ και καταβάλλεται από τον Ειδικό Λογαριασμό στους μαθητευόμενους. Το υπολειπόμενο ποσό της αποζημίωσης, συμπεριλαμβανομένων των νόμιμων ασφαλιστικών εισφορών, καταβάλλεται μηνιαίως από τον εργοδότη, στον οποίο πραγματοποιείται το «Πρόγραμμα Εκπαίδευσης στο χώρο εργασίας – Μαθητεία σε εργασιακό χώρο» της εφαρμογής του «Μεταλυκειακού Έτους-Τάξη Μαθητείας».

 

Οι μαθητευόμενοι κατά το διάστημα της «Εκπαίδευσης στο χώρο εργασίας − Μαθητεία στον εργασιακό χώρο», υπάγονται στην ασφάλιση, τόσο του κλάδου παροχών ασθένειας σε είδος, όσο και του κλάδου παροχών ασθένειας σε χρήμα, ο δε χρόνος ασφάλισής τους είναι συντάξιμος, διότι καταβάλλονται εισφορές για τους αντίστοιχους κλάδους κύριας και επικουρικής σύνταξης. Τα θέματα ασφάλισης και ασφαλιστικών εισφορών ρυθμίζονται από σχετικές  εγκυκλίους του ΕΦΚΑ

 

Η διαδικασία επιλογής των υποψήφιων μαθητευόμενων είναι η ακόλουθη:

 

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων

 

Οι ενδιαφερόμενοι θα υποβάλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις συμμετοχής στο Μεταλυκειακό έτος – Τάξη μαθητείας  από την Πέμπτη 10 Δεκεμβρίου, ώρα 18.00 έως και την Κυριακή 20 Δεκεμβρίου και ώρα 23:59.

 

 

Διαδικασία Υποβολής αιτήσεων

 

Η αίτηση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

 

Η ίδια διαδικασία ακολουθείται και για όσους υποψήφιους πληρούν τις προϋποθέσεις υποβολής αίτησης και έχουν αναζητήσει και λάβει βεβαίωση δέσμευσης εργοδότη. Τονίζεται ότι ο εργοδότης δεν δύναται να έχει α’ βαθμού συγγένεια με τον μαθητευόμενο.

 

Επισημαίνεται ότι η όποια επικοινωνία αποφοίτων με  ΕΠΑ.Λ. καθώς και η εκδήλωση ενδιαφέροντος για συμμετοχή στο «Μεταλυκειακό έτος-Τάξη μαθητείας» δεν αντικαθιστά τη διαδικασία υποβολής αιτήσεων.

 

Σημειώνεται ότι κάθε υποψήφιος στην Ε΄ φάση υλοποίησης του Μεταλυκειακού Έτους-Τάξη Μαθητείας έχει δικαίωμα υποβολής μόνο μίας αίτησης συμμετοχής και μόνο σε ένα ΕΠΑ.Λ. της επιλογής του.

 

Συνοδευτικά  έγγραφα – δικαιολογητικά

 

Τα απαραίτητα δικαιολογητικά είναι τα ακόλουθα:

A) Φωτοαντίγραφο :

  1. απολυτηρίου ΓΕ.Λ. ή ΕΠΑΛ ή ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ.
  2. πτυχίου ΕΠΑ.Λ. ή ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ.
  3. ταυτότητας
  4. αποδεικτικού ΑΜΚΑ
  5. αποδεικτικού ΑΦΜ*
  6. γνωμοδότηση ΚΕΔΔΥ, για τους αποφοίτους του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ.
  7. απολυτηρίου και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών παλαιότερων ισότιμων τίτλων με έγγραφο ισοτιμίας ή/και αντιστοίχισης, εφόσον το έχουν λάβει από τις αρμόδιες υπηρεσίες

B) Υπεύθυνη δήλωση

 

Σημειώνεται ότι τα ανωτέρω δικαιολογητικά θα υποβληθούν ηλεκτρονικά μαζί με την αίτηση συμμετοχής και σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στο Πληροφοριακό Σύστημα Μαθητείας.

 

 

Ανακοίνωση προσωρινού πίνακα κατάταξης

 

Κατόπιν επεξεργασίας των αιτήσεων θα ανακοινωθεί προσωρινός πίνακας κατάταξης των υποψηφίων στην ιστοσελίδα του κάθε ΕΠΑΛ, της οικείας Δ.Δ.Ε. καθώς και στην ιστοσελίδα της οικείας Π.Δ.Ε. την Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου 2020 έως τις 14.00.

Οι υποψήφιοι που πληρούν τις προϋποθέσεις συμμετοχής στο «Μεταλυκειακό έτος-τάξη μαθητείας» και έχουν αναρτήσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά στο ΠΣ Μαθητείας κατατάσσονται κατ’ έτος αποφοίτησης. Προηγούνται οι υποψήφιοι που έχουν αποφοιτήσει , βάσει του χρόνου κτήσης του Πτυχίου τους, κατά το πιο πρόσφατο σχολικό έτος έναντι εκείνων των παλαιότερων σχολικών ετών. Στη συνέχεια για κάθε έτος οι υποψήφιοι κατατάσσονται ανάλογα με την κατηγορία που ανήκουν με βάση την ακόλουθη σειρά:

 

  1. Κάτοχοι α) απολυτηρίου και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών του ΕΠΑ.Λ. του ν.4386/2016, ανεξαρτήτως ηλικίας και β) απολυτηρίου και πτυχίου του Ενιαίου Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου-Λυκείου (ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ) του ν. 4415/2016, όπως ισχύει.
  2. Κάτοχοι απολυτηρίου ΓΕ.Λ. και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών του ΕΠΑ.Λ. του ν.4386/2016, ανεξαρτήτως ηλικίας, εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις.
  3. Κάτοχοι απολυτηρίου και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών του ΕΠΑ.Λ. του ν. 4186/2013 και του ν. 3475/2006, κάτω των 25 ετών, εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις.
  4. Κάτοχοι απολυτηρίου ΓΕ.Λ. και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών του ΕΠΑ.Λ. του ν. 4186/2013 και του ν. 3475/2006, κάτω των 25 ετών, εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις.
  5. Κάτοχοι απολυτηρίου και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών του ΕΠΑ.Λ. του ν. 4186/2013 και του ν. 3475/2006, άνω των 25 ετών , εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις.
  6. Κάτοχοι απολυτηρίου ΓΕ.Λ. και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών του ΕΠΑ.Λ. του ν. 4186/2013 και του ν. 3475/2006, άνω των 25 ετών , εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις.
  7. Κάτοχοι απολυτηρίου και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών παλαιότερων τύπων σχολείων Τεχνικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης ισότιμων με το ΕΠΑ.Λ., εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις.

Μεταξύ των υποψηφίων που ανήκουν στην ίδια κατηγορία προηγούνται εκείνοι που έχουν υψηλότερο βαθμό Πτυχίου Ειδικότητας. Σε περίπτωση ισοβαθμίας διενεργείται κλήρωση.

 

Οι κάτοχοι απολυτηρίου και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών του Ενιαίου Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου-Λυκείου συμμετέχουν στα τμήματα «Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας» με τις ακόλουθες επιλογές:

  1. με δεσμευμένη θέση Μαθητείας.
  2. σε ποσοστό προκηρυχθεισών θέσεων αθροιστικά όχι μεγαλύτερο του 10% εάν έχουν υποβληθεί αιτήσεις αποφοίτων ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ., ανεξαρτήτως ηλικίας.
  3. σύμφωνα με τα κριτήρια κατάταξης αποφοίτων που αναφέρονται ανωτέρω, σε περίπτωση που οι αιτήσεις των υποψηφίων είναι περισσότερες από το 10% των προκυρηχθεισών θέσεων.

 

Σημειώνεται ότι υποψήφιοι που πληρούν τις ανωτέρω προϋποθέσεις και έχουν αναζητήσει και λάβει βεβαίωση δέσμευσης εργοδότη οι ίδιοι, δικαιούνται  θέση στο Μεταλυκειακό έτος-Τάξη μαθητείας στην ειδικότητά τους, εφόσον η Τάξη Μαθητείας λαμβάνει έγκριση λειτουργίας από τον Περιφερειακό Διευθυντή Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ή από το Υ.ΠΑΙ.Θ..

Οι απόφοιτοι ΕΠΑ.Λ. που είναι κάτοχοι πτυχίου δύο ή περισσότερων ειδικοτήτων δύνανται να συμμετέχουν στο «Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας»  σε μία ειδικότητα της επιλογής τους.

 

Προθεσμία υποβολής ενστάσεων

 

Επί του προσωρινού πίνακα  είναι δυνατή η υποβολή ενστάσεων στο εκάστοτε ΕΠΑ.Λ. υποβολής της αίτησης μέσω ηλεκτρονικού μηνύματος (γίνονται δεκτές μόνο πλήρως αιτιολογημένες ενστάσεις) από την Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου έως και την Τρίτη 22 Δεκεμβρίου 2020 και ώρα 12:00.

 

Ανακοίνωση οριτικού πίνακα κατάταξης

 

Κατόπιν εξέτασης των ενστάσεων θα ανακοινωθεί οριστικός πίνακας κατάταξης των υποψηφίων στην ιστοσελίδα του κάθε ΕΠΑ.Λ., της οικείας Δ.Δ.Ε. καθώς και στην ιστοσελίδα της οικείας Π.Δ.Ε. την Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου 2020.

 

Εγγραφή

 

Οι υποψήφιοι που συγκαταλέγονται στον τελικό πίνακα κατάταξης θα πρέπει να υποβάλλουν ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής σύμφωνα με τις οδηγίες που θα  αναρτηθούν στο Πληροφοριακό Σύστημα Μαθητείας από την Τρίτη 05 Ιανουαρίου 2021 μέχρι και την Παρασκευή 08 Ιανουαρίου και ώρα 13:00.  

Σε περίπτωση που δεν υποβάλλουν ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής όλοι οι επιτυχόντες που συγκαταλέγονται στον τελικό πίνακα κατάταξης,  τα ΕΠΑΛ καλούν με σειρά κατάταξης τους επιλαχόντες προς εγγραφή έως την Δευτέρα 11 Ιανουαρίου και ώρα 13.00.  

 

Έναρξη Ε’ Φάσης

 

Τα τμήματα του «Μεταλυκειακού έτους-Τάξη μαθητείας» περιόδου 2020-2021 ξεκινούν την Πέμπτη 14/01/2021 και κατόπιν ενημέρωσης των μαθητευομένων από τα ΕΠΑ.Λ. Οι συμβάσεις των μαθητευομένων με τους εργοδότες θα πρέπει να υπογραφούν από την Πέμπτη 14 Ιανουαρίου 2021 μέχρι και την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2021 μετά από συνεννόηση των μαθητευομένων με το ΕΠΑ.Λ. και τον εργοδότη.  Η έναρξη σύμβασης μετά την 29/01/2021 απαγορεύεται.

 

Κατά την έναρξη λειτουργίας των τμημάτων οι μαθητευόμενοι θα καταθέσουν την αίτηση συμμετοχής και εγγραφής τους μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά στο ΕΠΑ.Λ. στο οποίο θα παρακολουθήσουν το Μεταλυκειακό έτος – Τάξη μαθητείας.  Επίσης θα συμπληρώσουν ερωτηματολόγιο (microdata) βάσει προδιαγραφών της Ευρωπαϊκής Επιτροπής και σε κάθε περίπτωση πριν από την υπογραφή της σύμβασης Μαθητείας.

 

Για πληροφορίες για την εφαρμογή του Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας στην Περιφέρεια Αττικής  μπορείτε να επικοινωνείτε τις εργάσιμες ημέρες και ώρες με την Π.Δ.Ε. Αττικής στο τηλέφωνο 210-6464193, τη Δ.Δ.Ε. Α΄ Αθήνας στο τηλέφωνο 2103213697, τη Δ.Δ.Ε. Β΄ Αθήνας στο τηλέφωνο 2106015475, τη Δ.Δ.Ε. Γ΄ Αθήνας στο τηλέφωνο 2144040223, τη Δ.Δ.Ε. Δ΄ Αθήνας στα τηλέφωνα: 2131617373 και 2131617362, τη Δ.Δ.Ε. Πειραιά στο τηλέφωνο 2104118150 και τη ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟ ΣΧΟΛΗ στα τηλέφωνα: 2104857604, 2109313102 και 2104857677 καθώς και στα τηλέφωνα επικοινωνίας των κατά τόπους ΕΠΑ.Λ. του επισυναπτόμενου Πίνακα.

 

Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

 

Δρ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΣΥΒΑΣ

 

Συνημμένα:

  • Πρόσκληση (περιέχει τον Πίνακα 1Α/1Β(ΕΠΑΛ & θέσεις μαθητείας))

ΟΡΙΣΤΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ 

28-12-2020: Έγινε μια διόρθωση ως προς τον Οριστικό πίνακα του 1ου ΕΠΑΛ Ελληνικού για την ειδικότητα Βοηθού Νοσηλευτή

24-12-2020: Έγινε μια διόρθωση ως προς τον Οριστικό πίνακα του 3ου ΕΠΑΛ Ταύρου για την ειδικότητα Κομμωτικής

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων αποφοίτων των τμημάτων μαθητείας και εκπαιδευτικών για συμμετοχή στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης Αποφοίτων  των Φάσεων A΄, Β΄, Γ’ και Δ΄ του “Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας” των ΕΠΑ.Λ., καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων μαθητείας στην Π.Δ.Ε. Αττικής

 

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής

καλεί για υποβολή αιτήσεων στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης Αποφοίτων των Φάσεων Α’,  Β’, Γ΄ και Δ΄ του «Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας», καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων Μαθητείας τους παρακάτω:

 

Α) τους απόφοιτους,  οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει το «Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας» της Α’ φάσης (έναρξη 3/2017), καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων Μαθητείας (έναρξη 5/2016 και 1/2017),  έχουν λάβει τη  Βεβαίωσης Παρακολούθησης Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας και δεν έχουν παρακολουθήσει το σχετικό Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης σε μία από τις παρακάτω ειδικότητες:

 

  1. «Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών»
  2. «Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής»
  3. «Σχεδιαστής Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής»
  4. «Τεχνικός Οχημάτων»
  5. «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων»
  6. «Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής»
  7. «Βοηθός Νοσηλευτή»
  8. «Σύγχρονη Επιχειρηματική Γεωργία» (Πιλοτική Τάξη Μαθητείας)
  9. «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων» (Πιλοτική Τάξη Μαθητείας)
  10. «Ηλεκτρολογικές Εγκαταστάσεις» (Πιλοτική Τάξη Μαθητείας)

 

Β) τους απόφοιτους, οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει το Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας της Β’ φάσης (έναρξη 10/2017 ή 12/2017),    έχουν λάβει τη  Βεβαίωσης Παρακολούθησης Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας και δεν έχουν παρακολουθήσει το σχετικό Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης σε μία από τις παρακάτω ειδικότητες:

 

  1. «Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών»
  2. «Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων»
  3. «Γραφικών Τεχνών»
  4. «Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών»
  5. «Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού»
  6. «Βοηθός Ιατρικών Εργαστηρίων»
  7. «Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων»
  8. «Αισθητικής Τέχνης»
  9. «Βοηθός Φυσικοθεραπευτή»
  10. «Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών»
  11. «Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής»
  12. «Σχεδιαστής Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής»
  13. «Τεχνικός Οχημάτων»
  14. «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων»
  15. «Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής»
  16. «Βοηθός Νοσηλευτή»

 

Γ) τους απόφοιτους, οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει το Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας της Γ’ φάσης  (έναρξη 10/2018) και έχουν λάβει τη  Βεβαίωσης Παρακολούθησης Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας σε μία από τις παρακάτω ειδικότητες:

 

  1. «Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών»
  2. «Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων»
  3. «Γραφικών Τεχνών»
  4. «Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών»
  5. «Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού»
  6. «Βοηθός Ιατρικών –Βιολογικών Εργαστηρίων»
  7. «Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων»
  8. «Αισθητικής Τέχνης»
  9. «Βοηθός Φυσικοθεραπευτή»
  10. «Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών»
  11. «Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής»
  12. «Τεχνικός Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής»
  13. «Τεχνικός Οχημάτων»
  14. «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων»
  15. «Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής»
  16. «Βοηθός Νοσηλευτή»
  17. «Συντήρησης Έργων Τέχνης – Αποκατάστασης»
  18. «Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών»
  19. «Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ»
  20. «Κομμωτικής Τέχνης»
  21. «Βοηθός Φαρμακείου»

 

Δ) τους απόφοιτους, οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει το Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας της Δ’ φάσης (έναρξη 10/2019 ή 11/2019) και έχουν λάβει τη  Βεβαίωσης Παρακολούθησης Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας σε μία από τις παρακάτω ειδικότητες:

 

  1. «Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών»
  2. «Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων»
  3. «Γραφικών Τεχνών»
  4. «Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών»
  5. «Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού»
  6. «Βοηθός Ιατρικών –Βιολογικών Εργαστηρίων»
  7. «Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων»
  8. «Αισθητικής Τέχνης»
  9. «Βοηθός Φυσικοθεραπευτή»
  10. «Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών»
  11. «Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής»
  12. «Τεχνικός Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής»
  13. «Τεχνικός Οχημάτων»
  14. «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων»
  15. «Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής»
  16. «Βοηθός Νοσηλευτή»
  17. «Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών»
  18. «Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ»
  19. «Κομμωτικής Τέχνης»
  20. «Βοηθός Φαρμακείου»
  21. Τεχνικός Ανθοκομίας και Αρχιτεκτονικής Τοπίου
  22. Υπάλληλος Αποθήκης και Συστημάτων Εφοδιασμού (logistics)

 

E) τους εκπαιδευτικούς που δίδαξαν στις παραπάνω ειδικότητες στο «Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας» στις Πιλοτικές Τάξεις Μαθητείας ή στην Α΄ φάση ή στη Β΄ φάση ή στην Γ’ φάση ή στη Δ’ φάση υλοποίησης και επιθυμούν να απασχοληθούν ως επιμορφωτές.

Τα Προπαρασκευαστικά Προγράμματα Πιστοποίησης  συνολικής διάρκειας 35 ωρών έκαστο, θα πραγματοποιηθούν  σε επτά εργάσιμες ημέρες και 5 ώρες ανά ημέρα,  σε απογευματινό ωράριο ή πρωινό ωράριο, εφόσον επιβάλλεται για λόγους δημόσιας υγείας στα Ε.Κ. ή στα Σχολικά Εργαστήρια των ΕΠΑ.Λ., με κριτήριο την εμπειρία των σχολικών μονάδων στην υλοποίηση του «Μεταλυκειακού Έτους-Τάξη Μαθητείας», την ετοιμότητα των εργαστηρίων, τις αιτήσεις των συμμετεχόντων αποφοίτων και των επιμορφωτών εκπαιδευτικών, καθώς και την μη παρακώλυση των σχολικών μονάδων.

Η διεξαγωγή τους θα λάβει χώρα το χρονικό διάστημα από Δευτέρα 25-01-2021 έως Τρίτη 02-02-2021.

 

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής αποφοίτων

 

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν αιτήσεις από την 07/01/2021 έως την 15/01/2021.

 

Διαδικασία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής αποφοίτων

 

Η αίτηση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr, σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

 

Σημειώνεται ότι:

  • κάθε ενδιαφερόμενος κάτοχος Βεβαίωσης Παρακολούθησης Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας έχει δικαίωμα υποβολής μόνο μίας αίτησης συμμετοχής στην Π.Δ.Ε. της επιλογής του
  • η συμμετοχή στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης είναι προαιρετική και δεν αποτελεί προϋπόθεση για τη συμμετοχή στις διαδικασίες πιστοποίησης προσόντων και απόκτησης πτυχίου Επαγγελματικής Ειδικότητας, Εκπαίδευσης και Κατάρτισης επιπέδου 5 που διεξάγονται ετησίως από τον ΕΟΠΠΕΠ
  • οι απόφοιτοι του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας μπορούν να εγγραφούν και παρακολουθήσουν μόνο μία φορά το Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης
  • κατά τη διάρκεια του προγράμματος η παρακολούθηση είναι υποχρεωτική και με την ολοκλήρωσή του δεν εκδίδεται βεβαίωση συμμετοχής.

 

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων επιμορφωτών εκπαιδευτικών

 

Οι ενδιαφερόμενοι επιμορφωτές εκπαιδευτικοί μπορούν να υποβάλουν ηλεκτρονικά  αιτήσεις από την 07/01/2021 έως την 15/01/2021 στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr, σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

 

Διαδικασία υποβολής αιτήσεων εκπαιδευτικών - επιμορφωτών

 

Οι ενδιαφερόμενοι επιμορφωτές εκπαιδευτικοί  υποβάλλουν μαζί με την αίτηση  βεβαίωση προϋπηρεσίας ως επιμορφωτές σε θέματα μαθητείας ή βεβαίωση παρακολούθησης προγράμματος επιμόρφωσης σε θέματα μαθητείας , βεβαίωση προϋπηρεσίας στη μαθητεία και  αντίγραφο του πρακτικού συλλόγου διδασκόντων με τον ορισμό των αναθέσεων στην Α’,  Β’,  Γ’ ή  Δ’  φάση υλοποίησης του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας ΕΠΑ.Λ. ή στην Πιλοτική Τάξη Μαθητείας.

Επισημαίνεται ότι από το σχολικό έτος 2019-2020 και εφεξής, μεταξύ των εκπαιδευτικών που μπορούν να απασχοληθούν στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης ως επιμορφωτές, προηγείται α) ο εκπαιδευτικός, ο οποίος έχει προϋπηρεσία ως επιμορφωτής σε θέματα μαθητείας και β) ο εκπαιδευτικός, ο οποίος είναι κάτοχος βεβαίωσης παρακολούθησης προγράμματος επιμόρφωσης σε θέματα μαθητείας, διάρκειας τουλάχιστον τριάντα πέντε (35) ωρών. Σε περίπτωση που εξαντληθούν οι ως άνω αιτήσεις τότε ως επιμορφωτές μπορούν να απασχοληθούν οι εκπαιδευτικοί με προϋπηρεσία στα τμήματα μαθητείας, με κριτήριο επιλογής το χρόνο προϋπηρεσίας στα τμήματα μαθητείας.

Σε περίπτωση πολλών αιτήσεων για το ίδιο τμήμα του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης δύναται να οριστούν περισσότεροι του ενός επιμορφωτές  ανά Π.Π.Π. με καταμερισμό των 35 ωρών με βάση την προϋπηρεσία στο Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας.

 Γίνονται δεκτές βεβαιώσεις προϋπηρεσίας βασισμένες στο πληροφοριακό σύστημα myschool, θεωρημένες από τον Διευθυντή της σχολικής μονάδας, στην οποία ανήκουν.

Η αίτηση, η βεβαίωση προϋπηρεσίας ή/και παρακολούθησης προγράμματος επιμόρφωσης και το αντίγραφο του πρακτικού συλλόγου διδασκόντων υποβάλλονται ηλεκτρονικά  από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr, σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

 

Ο Περιφερειακός Διευθυντής, με βάση τις αιτήσεις των αποφοίτων και των εκπαιδευτικών-επιμορφωτών, εγκρίνει τη λειτουργία των τμημάτων και καθορίζει τον επιμορφωτή, τον επόπτη, το χώρο διεξαγωγής και την ημερομηνία έναρξης του τμήματος του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης. Η σχετική απόφαση αναρτάται στην ιστοσελίδα της Π.Δ.Ε. στις 18/01/2021.

 

Σημειώνεται ότι κάθε ενδιαφερόμενος εκπαιδευτικός - επιμορφωτής έχει δικαίωμα υποβολής μόνο μίας αίτησης συμμετοχής ανά ειδικότητα της μαθητείας.

 

Για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε τις εργάσιμες ημέρες και ώρες με την Π.Δ.Ε. Αττικής στα τηλέφωνα 2106464193 ή να αποστέλλετε τα ερωτήματά σας στο e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

 

Συνημμένα: 

  • Πρόσκληση 

Συμβουλευτείτε τον ΟΔΗΓΟ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ-ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΩΝ για την υποβολή της αίτησης σας στην Ε' Φάση του προγράμματος "Μαθητεία"

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ-Λειτουργία Τμημάτων του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης δεύτερης περιόδου Αποφοίτων  των Φάσεων A΄, Β΄ και Γ’ του “Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας” των ΕΠΑ.Λ., καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων Μαθητείας στην  Π.Δ.Ε. Αττικής

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας

Εκπαίδευσης Αττικής

 

Αποφασίζει

τη λειτουργία των τμημάτων του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης δεύτερης περιόδου στα ΕΠΑ.Λ. / Ε.Κ. του Πίνακα 1 της περιφέρειας Αττικής.

Τα ανωτέρω τμήματα θα λειτουργήσουν το χρονικό διάστημα από Δευτέρα 7-9-2020 έως Τρίτη 15-9-2020 για τις ειδικότητες «Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων», «Κομμωτικής Τέχνης», «Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης Αερισμού και Κλιματισμού», «Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ», «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων», «Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών», «Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών», «Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών».

 

 

Το Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης έχει διάρκεια 35 ωρών και διδάσκεται 5 διδακτικές ώρες για 7 ημέρες.

Υπενθυμίζεται ότι:

Α) Σε περίπτωση που δεν πραγματοποιείται η διδασκαλία κάποιων ωρών με ευθύνη του επιμορφωτή ή της σχολικής μονάδας ή λόγω επίσημων αργιών, οι διδακτικές ώρες αναπληρώνονται μέχρι την ολοκλήρωση της συνολικής διάρκειας του προγράμματος.

Β) Σε περίπτωση που σε ένα τμήμα διακόψουν όλοι οι συμμετέχοντες απόφοιτοι πριν από την ολοκλήρωση του προγράμματος εγγράφως ή μία ημέρα δεν συμμετέχει κανείς, το τμήμα διακόπτει τη λειτουργία του.

Για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε τις εργάσιμες ημέρες και ώρες με την Π.Δ.Ε. Αττικής στο τηλέφωνο 210 6450204, 210 6450259 ή να αποστέλλετε τα ερωτήματά σας στο e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

 

Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Δρ Γεώργιος Κόσυβας

 

Συνημμένα: ΑΔΑ [ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ-2]

 

ΠΙΝΑΚΑΣ 1

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ & ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΔΔΕ Α’ ΑΘΗΝΑΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ / 6ο

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΜΠΕΓΙΕΤΗΣ ΠΑΝΟΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΠΑΝΤΑΖΗ ΕΛΕΝΗ

ΠΕ 83

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΤΣΑΜΗΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

2

ΤΟΥΛΜΠΟΥΡΕ

ΣΕΡΤΖΙΟΥ

3

ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΚΗΣ

ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ

4

ΣΥΡΤΑΡΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

5

ΧΑΛΚΙΔΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

6

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΑΡΙΟΣ

ΔΔΕ Β' ΑΘΗΝΑΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

2ο ΕΠΑΛ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ / 1ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ, ΔΙΚΤΥΩΝ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

 ΚΡΙΕΜΠΑΡΔΗ

ΜΑΡΙΑ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΕΛΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΕ 84

ΩΡΕΣ: 25

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΣΙΑΦΗΣ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ

ΠΕ 83

ΩΡΕΣ: 10

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

2

ΓΚΟΤΖΑΗ

ΦΑΜΠΙΑΝΟ

3

JAKU

NIKOLA

4

ΚΑΝΔΥΛΗΣ

ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

5

ΑΡΧΟΝΤΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

6

ΤΡΑΣΑΙ

ΓΚΕΡΣΙ

7

ΛΙΑΝΟΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

8

ΑΧΜΕΝΤ

ΜΙΡΚΑΣ

9

ΒΛΑΧΟΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

ΕΠΑΛ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ / 2ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΟΤΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΚΑΨΑΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΠΕ 88.04

ΩΡΕΣ: 15

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ

ΠΕ 88.01

ΩΡΕΣ: 15

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΠΕ 88.01

ΩΡΕΣ: 5

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

2

ΑΗΔΟΝΗ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ

3

ΜΠΟΤΩΝΗ

ΕΛΕΝΗ

4

ΖΑΧΑΡΙΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

3ο ΕΠΑΛ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ / 3ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΜΑΚΕΛΛΑΡΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΕΚ

 

 

 

 

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΒΙΔΑΛΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

ΠΕ 80

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΠΑΠΑΔΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ

ΜΑΡΙΟΣ

2

ΤΣΕΚΑ

ΦΙΖΕ

3

ΖΙΑΡΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

4

ΠΑΠΙΩΤΗ

ΣΑΡΡΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

5

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

ΣΟΦΙΑ

6

ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ

ΦΩΤΕΙΝΗ

7

ΧΑΡΙΖΑΝΗ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΔΔΕ Γ’ ΑΘΗΝΑΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΑΙΓΑΛΕΩ / 2ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

 ΦΙΝΤΖΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ

 ΙΔΙΟΤΗΤΑ:  ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΨΥΧΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ

ΠΕ 83

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΟΡΣΑΡΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2

ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

3

ΤΟΜΠΡΟΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

4

ΚΟΚΚΙΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ-ΝΤΑΝΙΕΛ-ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

5

CELAJ

ENDRI

6

ΜΑΝΙΑΚΗΣ

ΜΙΧΑΗΛ

7

ΜΠΕΚΙΑ

ΑΡΗΣ

8

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

9

ΜΑΝΙΑΤΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

2ο ΕΠΑΛ ΑΙΓΑΛΕΩ / 2ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΤΣΟΥΚΙΑ ΕΛΠΙΔΑ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΙΑΔΟΥ ΓΙΑΣΕΜΗ

ΠΕ 87.09

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

 

1

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ

2

ΑΛΕΞΑ

ΣΟΦΙΑ-ΜΑΡΙΑ

3

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ

ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ

4

ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ

ΜΕΛΙΝΑ

5

ΚΑΚΑΓΙΑΝΝΗ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

6

ΓΚΟΥΒΑΤΣΟΥ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΕΛΙΣΑΒΕΤ

7

ΑΛΛΚΟ

ΙΡΙΣΙ

8

ΚΟΤΖΑΙ

ΕΒΙΣΑ

9

ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

10

ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΥ

ΕΛΕΝΗ

11

ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΞΕΝΙΑ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ / 6ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΨΥΞΗΣ, ΑΕΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ-1

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΟΜΕΑ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΞΗΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΕ 82

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΤΙΓΚΑΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3

ΖΑΦΕΙΡΕΛΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

4

ΜΠΡΕΓΚΑΣΙ

ΧΑΡΙΛΑΟΣ

5

ΓΑΛΟΥΝΗΣ

ΜΑΡΚΟΣ

6

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΝΟΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

7

ΛΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ / 6ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΨΥΞΗΣ, ΑΕΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ-2

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΟΜΕΑ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΝΟΥΤΣΗ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ

ΠΕ 82

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ

 

ΜΙΧΑΗΛ

 

2

ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

3

ΟΡΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

4

ΣΙΣΜΑΝΙΔΗΣ

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

5

ΦΑΡΑΟΣ

 

ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

 

6

DYRKAJ

 

PANAJOT

 

7

ΠΑΠΑΪ

 

ΝΤΡΙΤΑΝ

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ/ 6ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΤΟΜΑΔΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΔΕΚΑΝΕΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΠΕ 80

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

ΛΥΔΙΑ

 

2

ΚΑΤΣΙΜΙΓΑ

 

ΜΑΡΙΑ

 

3

ΔΗΜΗΤΡΟΓΛΟΥ

 

ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΙΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

 

4

AFZAL

 

AISHA

 

5

ΜΑΡΑΚΑΚΗ

 

ΣΟΦΙΑ

 

6

ΛΟΥΤΡΙΑΝΑΚΗ

 

ΜΑΡΙΑ

 

7

ΚΑΡΝΑΒΑ

 

ΙΩΑΝΝΑ

 

8

ΘΕΟΧΑΡΗ

 

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

2ο ΕΠΑΛ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ /  3ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΦΑΝΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΖΑΒΕΡΔΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ

ΤΕ01.19

ΩΡΕΣ: 12

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΑΝΔΡΙΑΝΗ

ΤΕ01.19

ΩΡΕΣ: 12

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΤΕ01.19

ΩΡΕΣ: 11

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

 

1

ΤΣΙΑΝΤΗ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

2

ΛΕΛΑΚΗΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

3

ΚΑΡΑΜΑΝΟΓΛΟΥ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑ

4

ΚΑΔΗ

ΜΑΡΙΑ

5

ΜΠΑΛΤΣΑΒΙΑ

ΣΤΥΛΙΑΝΗ

6

ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ

ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΕΥΔΟΞΙΑ

7

ΧΕΛΙΔΟΝΑΚΗ

ΕΡΜΙΟΝΗ

ΔΔΕ Γ’ ΑΘΗΝΑΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ/ 5ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΤΖΗΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΟΜΕΑ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΚΟΥΚΟΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΠΕ 83

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΜΠΙΜΠΟ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2

ΚΑΡΕΛΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

3

ΖΩΤΟΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

4

ΤΟΣΚΟΛΑΡΗ

ΑΓΓΕΛΟΣ

5

ΝΤΑΝΑΣ

ΑΓΓΕΛΟΣ

 6

ΓΙΑΓΑΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

7

ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ

8

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ

ΔΔΕ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ / 3ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΧΑΡΑΚΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΠΕ 87.09

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΚΟΜΜΑΤΑ

 

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

 

2

ΤΣΟΥΡΑ

 

ΓΕΩΡΓΙΑ

 

3

ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ

 

ΕΥΓΕΝΙΑ

 

4

ΓΑΪΤΑΝΙΟΥ

 

ΓΕΩΡΓΙΑ

 

5

ΡΙΖΟΥ

 

ΒΑΡΒΑΡΑ

 

 6

ΑΔΕΛΦΙΔΟΥ

ΕΙΡΗΝΗ

7

ΚΑΤΣΑΡΟΥΜΠΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

8

ΤΟΥΡΣΟΥΜΕΤΟΒΑ

ΝΙΝΑ

9

ΝΤΙΝΙΑΚΟΥ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

10

ΤΖΕΛΟ

ΟΥΕΙΝΤΑ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ / 3ο ΕΚ

 

 

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΠΕΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

ΠΕ 83

ΩΡΕΣ: 25

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΠΕ 83

ΩΡΕΣ: 10

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΤΣΑΡΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

2

ΛΥΜΠΕΡΗΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

3

ΣΑΧ

ΝΤΕΛΑΒΑΡ

4

ΓΑΓΛΙΑΣ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ

5

ΒΑΛΣΑΜΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

6

ΒΡΑΧΑΣΩΤΑΚΗΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

7

ΠΑΛΙΛΗΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΣΤΑΥΡΟΣ

ΔΔΕ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ / 3ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ, ΔΙΚΤΥΩΝ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

ΠΕ 86/ΤΕ01.07

ΩΡΕΣ: 20

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΠΕ 83

ΩΡΕΣ: 15

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

ΧΑΛΔΑΙΑΚΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

2

ΜΑΛΑΝΟΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-ΑΓΓΕΛΟΣ

3

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

4

ΟΣΜΑΝΙ

ΑΡΝΤΙΤ

5

EKSAREVSKYY

ARTEM

6

ΑΡΧΟΝΤΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΝΙΚΑΙΑΣ/ 4ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΕΛΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΠΟΥΡΑ ΣΕΒΑΣΜΙΑ

ΠΕ 80

ΩΡΕΣ: 18

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΔΟΒΡΟΥ ΜΑΡΓΕΛΟΥ ΦΑΝΗ

ΠΕ 80

ΩΡΕΣ: 17

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

 

1

ΚΑΒΑΚΑ

ΑΡΓΥΡΩ

2

ΚΑΝΑ

ΙΑΗΛ

3

ΚΡΕΜΜΥΔΑ

ΔΗΜΗΤΡΑ

4

ΛΙΟΛΙΟΥ

ΣΟΦΙΑ

5

ΑΣΑΣ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

6

ΜΑΡΚΟΥ

ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ

7

ΤΖΟΥΛΑ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ

 8

ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ

ΑΝΤΙΓΟΝΗ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

9

ΜΠΙΛΤΣΑΡΙ

ΒΑΝΟΥΕΛΑ

ΔΔΕ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΡΑΦΗΝΑΣ / 3ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΡΟΥΤΗ ΕΥΓΕΝΙΑ

ΠΕ 87.09

ΩΡΕΣ: 18

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΙΜΙΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΠΕ 87.09

ΩΡΕΣ: 17

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΤΡΑΠΑΛΗ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΕΛΕΝΗ

2

ΣΤΡΑΤΑΚΗ

ΕΛΠΙΔΑ

3

ΣΤΕΦΟΥ

ΜΑΡΙΑ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

2ο ΕΠΑΛ ΑΧΑΡΝΩΝ/ 1ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ Η/Υ

ΕΠΟΠΤΗΣ:   

 ΜΙΧΑΛΑΙΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΣΟΦΙΑ

ΠΕ 86

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

 

2

ΝΕΓΚΡΟΥ

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝ-ΜΑΡΙΑΝ

 

3

ΠΟΥΠΑΛΟΣ

 

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

 

4

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

5

ΗΛΙΑΔΗΣ

 

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

6

ΚΟΤΤΑΡΑΣ

 

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

7

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

8

ΠΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

 

9

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΘΕΟΦΑΝΗΣ

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

2ο ΕΠΑΛ ΑΧΑΡΝΩΝ / 1ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

 ΦΑΚΑΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΠΕ 83

ΩΡΕΣ: 18

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΠΟΥΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΠΕ 83

ΩΡΕΣ: 17

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΠΑΝΟΣ

 

ΗΡΑΚΛΗΣ

 

2

ΝΟΥΣΗΣ

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

3

ΚΑΡΥΤΙΝΟΣ

 

ΔΑΥΙΔ

 

ΔΔΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΠΑ.Λ./Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ:

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 

ΙΩΑΝΝΗΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΤΟΜΕΑΡΧΗΣ

 

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΣΦΕΤΚΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΠΕ 87.09

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ

 

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

 

2

ΓΙΑΤΑΓΑΝΤΖΙΔΟΥ

 

ΕΛΕΝΗ

 

3

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΤΟΥ

 

ΧΑΡΑ-ΙΟΥΛΙΑ

 

4

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ

 

ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΜΑΝΟΛΙΑ

 

5

ΧΑΛΑΡΗ

 

ΕΛΕΝΗ

 

Λειτουργία Τμημάτων του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης πρώτης περιόδου Αποφοίτων  των Φάσεων A΄, Β΄ και Γ’ του “Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας” των ΕΠΑ.Λ., καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων μαθητείας στην  Π.Δ.Ε. Αττικής

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας

Εκπαίδευσης Αττικής

 

Αποφασίζει

τη λειτουργία των τμημάτων του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης πρώτης περιόδου στα ΕΠΑ.Λ. / Ε.Κ. του Πίνακα 1 της περιφέρειας Αττικής.

Τα ανωτέρω τμήματα θα λειτουργήσουν ως εξής:

  • το χρονικό διάστημα από Δευτέρα 6-7-2020 έως Τρίτη 14-7-2020 για τις ειδικότητες «Αισθητικής Τέχνης», «Βοηθός Ιατρικών - Βιολογικών Εργαστηρίων», «Βοηθός Νοσηλευτή», «Βοηθός Φυσικοθεραπευτή», «Γραφικών Τεχνών», «Σχεδιαστής Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής», «Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής», «Τεχνικός Οχημάτων», «Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής».

 

Το Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης έχει διάρκεια 35 ωρών και διδάσκεται 5 διδακτικές ώρες για 7 ημέρες.

Υπενθυμίζεται ότι:

Α) Σε περίπτωση που δεν πραγματοποιείται η διδασκαλία κάποιων ωρών με ευθύνη του επιμορφωτή ή της σχολικής μονάδας ή λόγω επίσημων αργιών, οι διδακτικές ώρες αναπληρώνονται μέχρι την ολοκλήρωση της συνολικής διάρκειας του προγράμματος.

Β) Σε περίπτωση που σε ένα τμήμα διακόψουν όλοι οι συμμετέχοντες απόφοιτοι πριν την ολοκλήρωση του προγράμματος εγγράφως ή μία ημέρα δεν συμμετέχει κανείς, το τμήμα διακόπτει τη λειτουργία του.

Για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε τις εργάσιμες ημέρες και ώρες με την Π.Δ.Ε. Αττικής στο τηλέφωνο 210 6450204, 210 6450259 ή να αποστέλλετε τα ερωτήματά σας στο e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

 

Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Δρ Γεώργιος Κόσυβας

Συνημμένα: ΑΔΑ (ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ)

 

ΠΙΝΑΚΑΣ 1

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ & ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΔΔΕ Α' ΑΘΗΝΑΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΑΘΗΝΩΝ/ 4ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΥΠΟΔ/ΝΤΗΣ 4ου Ε.Κ. ΑΘΗΝΑΣ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΠΕ 87.08

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ΕΙΡΗΝΗ

2

ΚΑΡΑΛΕΞΗΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

3

ΚΟΥΜΕΝΤΑΚΟΣ

ΜΙΧΑΗΛ

4

ΚΟΥΡΠΑΖΙΔΟΥ

ΜΑΡΙΑ

5

ΚΟΥΣΗΣ

ΝΕΟΦΥΤΟΣ

6

ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

7

ΤΣΙΓΓΟΠΟΥΛΟΥ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΔΑΦΝΗΣ / 2o EΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ- 1

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΤΣΙΜΠΙΡΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 1ου ΕΠΑ.Λ. ΔΑΦΝΗΣ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΓΑΛΑΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΠΕ 87.02

ΩΡΕΣ: 30

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΖΩΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΕ 87.02

ΩΡΕΣ: 5

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΚΕΡΑΜΥΔΑ

ΕΥΣΤΑΘΙΑ

2

ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

3

MUCAJ

NAILE

4

ΚΑΠΑΪ

ΕΛΙΖΑ

5

ΚΑΦΑΖΙ

ΙΡΙΔΑ

6

ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΥ

ΜΑΡΙΑ-ΖΑΦΕΙΡΙΑ

7

ΔΟΚΟΥ

ΕΥΑΝΘΙΑ-ΦΛΟΡΕΝΤΙΝΑ

8

ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ

ΘΕΟΛΟΓΟΣ

9

ΤΟΡΒΑ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΔΑΦΝΗΣ / 2o EK

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ- 2

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΤΣΙΜΠΙΡΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 1ου ΕΠΑ.Λ. ΔΑΦΝΗΣ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΖΩΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΕ 87.02

ΩΡΕΣ: 15

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΘΕΟΧΑΡΗ ΣΥΜΕΩΝΙΣ

ΠΕ 87.02

ΩΡΕΣ: 20

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

RAPI

KRISTINA

2

ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3

MANOLOVA

TSVETELINA-ANTI

4

ΜΟΥΚΑΚΗ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ

5

ΧΡΥΣΑΦΗ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

6

ΦΩΤΟΔΗΜΟΥ

ΜΑΡΙΝΑ

7

ΛΟΛΗ

ΑΝΝΑ

8

ΔΗΜΟΥ

ΑΡΤΕΜΙΣ-ΗΛΙΑΝΑ

9

ΤΖΙΟΓΚΑ

ΧΡΥΣΗ

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ / 7ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ- 1

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΜΑΝΑΣΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 7ου Ε.Κ. ΑΘΗΝΑΣ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΑΝΤΩΝΕΛΑΚΗΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ- ΜΑΡΙΟΣ

ΠΕ 82

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΤΣΙΤΣΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΙΧΑΗΛ

3

ΣΚΑΛΤΣΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

4

ΛΑΣΚΑ

ΚΡΙΣΤΙ

5

ΑΝΩΓΙΑΤΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6

QOSE

KOSTANDIN

7

ΚΩΤΣΗΣ

ΑΡΗΣ

8

ΠΑΥΛΟΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

9

BRAHIMI

GENTJAN

10

GAMUEDA

ΤOMMΥ-CLIFFORD

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΖΩΓΡΑΦΟΥ / 7ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ- 2

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΜΑΝΑΣΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 7ου Ε.Κ. ΑΘΗΝΑΣ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ

ΠΕ 82

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

SABIANO

MALASI

2

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3

ΤΣΑΛΙΑΓΚΟΣ

ΠΕΤΡΟΣ

4

ΓΙΟΥΛΟΥΝΤΑΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

5

ΤΖΕΣ

ΠΕΤΡΟΣ

6

ΛΕΣΑΝΑΚΟΥ

ΓΚΡΙΣΕΛΝΤ

7

ΓΕΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

8

LYTO

NIKO

9

KUKA

RIGELS

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ/ 3ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 3ου Ε.Κ. ΑΘΗΝΑΣ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΔΕΝΔΡΑΜΗ ΦΙΛΟΜΕΝΗ

ΠΕ 87.03

ΩΡΕΣ: 12

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΓΛΗΓΟΡΗ ΣΟΦΙΑ

ΠΕ 87.03

ΩΡΕΣ: 11

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΠΟΝΤΙΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

ΠΕ 87.03

ΩΡΕΣ: 12

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΝΤΟΥΤΕΪΓ

ΜΑΡΙΑΝΑ

2

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ

ΙΩΑΝΝΑ

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

2ο ΕΠΑΛ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ / 6ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΣΑΒΕΛΩΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 2ου ΕΠΑ.Λ. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΠΙΤΣΙΛΗ ΘΕΟΚΤΙΣΤΗ

ΠΕ 87.02

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΔΕΣΤΟΥΝΗ

ΜΑΡΙΑ-ΑΝΝΑ

2

ΣΤΑΥΡΙΔΗ

ΤΕΡΨΙΧΟΡΗ

3

ΝΤΑΒΡΑΖΟΥ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

4

ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

5

ΠΑΝΟΥ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ

6

ΜΑΝΔΗΛΑΡΑ

ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

7

ΜΠΟΥΛΛΑΡΙ

ΕΛΟΝΑ

8

ΜΙΛΟ

ΚΑΤΕΡΙΝΑ

9

ΓΚΟΛΙΚΑΙ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

10

ICHIM

PATRICIA- FLORENTINA

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ / 5o EK

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 5ου Ε.Κ. ΑΘΗΝΑΣ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΚΑΤΡΙΑΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΠΕ 82

ΩΡΕΣ:20

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ ΒΛΑΣΙΟΣ

ΠΕ 82

ΩΡΕΣ:15

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2

ΚΟΥΔΟΥΝΑΣ

ΑΓΓΕΛΟΣ

3

ΚΟΥΡΚΟΥΛΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4

ΣΑΒΒΑ

ΦΙΛΙΠΠΑ

5

ΖΑΓΟΡΙΤΗΣ-ΚΟΥΛΟΥΜΠΗΣ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

6

ΛΕΝΤΕΡΗΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ

7

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ

ΠΕΤΡΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

2ο ΕΠΑΛ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ / 5o EK

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 5ου Ε.Κ. ΑΘΗΝΑΣ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΑΥΡΙΚΑΚΗ ΕΥΔΟΚΙΑ

ΠΕ 87.02

ΩΡΕΣ:17

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΓΕΩΡΓΙΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

ΠΕ 87.02

ΩΡΕΣ:18

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΜΠΙΡΤΑΧΑ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

2

ΦΩΤΗ

ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ

3

MOISEI

TATIANA

4

ΦΟΥΡΑΚΗ

ΦΩΤΕΙΝΗ-ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ

5

ΝΕΡΟΜΥΛΙΩΤΗ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

6

ΚΟΛΟΒΟΥ

ΜΑΡΙΑΝΝΑ

7

ΔΡΑΝΔΑΚΗΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

8

ΣΤΕΜΠΑΡΙ

ΛΟΡΕΝΑ

9

ΧΑΝΤΖΗ

ΕΥΡΥΔΙΚΗ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

10

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΚΑΡΟΛΙΝΑ

11

ΔΕΜΕΝΟΠΟΥΛΟΥ

ΣΤΥΛΙΑΝΗ-ΕΙΡΗΝΗ

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

2ο ΕΠΑΛ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ / 5o EK

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 5ου Ε.Κ. ΑΘΗΝΑΣ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΠΕ 89.01

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΜΑΝΗ

 

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

 

2

ΜΑΣΤΡΟΠΕΡΡΟΣ

 

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

3

ΣΠΑΝΟΥΔΗ

 

ΑΘΗΝΑ

 

 

 

 

ΔΔΕ Β' ΑΘΗΝΑΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ/ 3ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΜΠΑΡΜΠΑΔΗΜΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΕΓΑΛΑΚΑΚΗ ΑΝΝΑ

ΠΕ 87.02

ΩΡΕΣ:35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΒΑΞΕΒΑΝΕΡΗΣ

ΜΑΡΙΟΣ

2

ΜΕΤΟΥΣΙ

ΖΑΝΕΤΑ

3

ΡΙΣΤΟ

ΜΑΡΙΑ

4

METUSHI

ENTELA

5

ΣΟΥΛΤΑΝΜΠΑΛΟΓΛΟΥ

ΜΑΡΙΑ

6

ΖΕΜΠΡΟΥ

ΕΙΡΗΝΗ

7

ΖΟΥΤΑΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

8

ΣΟΥΛΑ

ΜΙΓΚΕΝΑ

9

ΚΑΜΙΝΑΡΗΣ

ΤΡΥΦΩΝΑΣ-ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

10

ΦΙΛΙΠΠΑΙΟΥ

ΕΛΕΝΗ-ΙΟΡΔΑΝΙΑ

11

ΜΠΕΊΚΟ

ΡΕΝΑΤΑ

12

ΜΥΦΤΑΡΙ

ΕΛΣΑ

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

2ο ΕΠΑΛ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ/ 3ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΑΡΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΑΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΠΕ 82

ΩΡΕΣ:35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΧΕΛΙΩΤΗΣ

ΣΠΥΡΙΔΩΝ

2

ΠΙΕΤΡΙ

ΜΑΡΙΟΣ

3

ΑΡΧΟΝΤΗΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

4

ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

5

ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6

ΜΠΟΥΚΗΣ-ΜΠΟΥΤΣΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

7

GJIKA

ENDRI

8

ΔΑΥΡΗΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

9

ΜΠΟΘΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

10

ΚΟΚΑ

ΑΝΔΡΕΑΣ

11

ΚΕΛΕΜΕΝΙ

ΚΡΙΣΤΙΑΝ

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

2ο ΕΠΑΛ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ/ 2ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ - ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: Δ/ΝΤΡΙΑ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΚΟΤΣΙΦΑΚΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ

ΠΕ 87.04

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

BALLOS

DONALDO

2

ΖΩΦΕΑ

ΘΕΟΔΩΡΑ

3

ΚΑΝΑΝΙ

ΤΖΕΣΙΚΑ

4

ΚΟΥΡΚΟΥΛΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

5

ΜΑΝΟΥΚΙΑΝ

ΙΩΑΝΝΑ

6

ΝΤΟΣΚΟΥ

ΓΚΕΝΤΙΑΝΑ

7

ΠΕΠΟΝΑΚΗ

ΜΑΡΙΑ

8

ΡΑΠΙ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ

9

ΣΑΪΣΑΝΑ

ΑΚΡΙΒΗ

10

ΣΤΕΜΠΑΡΙ

ΕΙΡΗΝΗ

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

2ο ΕΠΑΛ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ/ 2ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: Δ/ΝΤΡΙΑ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΠΕΡΤΕΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΠΕ 87.08

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΒΕΝΤΟΥΡΗ

ΕΛΕΝΗ

2

ΚΑΝΑΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

3

ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

4

ΜΠΟΥΣΗΣ

ΣΠΥΡΙΔΩΝ

5

ΤΣΟΥΡΛΙΑΝΗ

ΣΟΦΙΑ- ΕΥΓΕΝΙΑ

6

ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ

ΙΩΑΝΝΗΣ

 

 

 

 

ΔΔΕ Γ΄ΑΘΗΝΑΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ- 1

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: Δ/ΝΤΗΣ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΦΑΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΠΕ 87.02

ΩΡΕΣ:35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΚΟΛΟΒΟΥ

ΦΑΝΗ

2

ΤΑΤΑΛΙΑ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

3

ΤΣΑΤΣΗ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ

4

ΤΣΙΝΑ

ΕΛΕΝΗ

5

ΤΣΟΥΡΜΑΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

6

MUHO

STEFANOS

7

ΜΑΡΓΕΤΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

8

ΚΡΟΚΙΔΑΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

9

ISMAILI

KLAIDI

10

ΚΑΜΑΡΟΥΛΗ

ΓΕΩΡΓΙΑ

11

ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΑΡΙΟΣ

12

ΔΗΜΟΣ

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ -2

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: Δ/ΝΤΗΣ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΝΤΑΛΗ ΕΛΕΝΗ

ΠΕ 87.02

ΩΡΕΣ:35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΗΟΧΗΑ

ΑΝΧΗΕΛΑ

2

ΧΡΥΣΑΦΙΔΗ

ΜΑΡΙΑ

3

ΧΑΡΙΤΟΥ

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

4

ΔΟΥΛΗ

ΑΝΤΩΝΙΑ

5

ΜΑΡΓΑΡΗ

ΕΛΠΙΔΑ

6

ΣΟΠΙΛΙΔΗΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

7

ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ

8

ΜΑΥΡΟΕΙΔΗ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

9

ΒΗΧΟΥ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

10

ΑΛΑΜΙΡ

ΜΙΧΑΗΛΙΑ-ΤΖΑΜΙΛΗ

11

ΠΑΠΠΑ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ

12

ΛΑΚΙΩΤΗ

ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: Δ/ΝΤΗΣ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΠΑΛΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΠΕ 86

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΑΝΑΝΙΔΟΥ

 

ΔΗΜΗΤΡΑ

 

2

ΑΣΓΚΑΡ

 

ΣΑΑΝΤ

 

3

ΒΑΡΣΑΜΟΥ

 

ΜΑΡΙΝΑ-ΜΑΡΙΑ

 

4

ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ

 

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

 

5

ΛΕΟΣ

 

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

6

ΝΤΑΝΑΙ

 

ΒΙΛΣΟΝ

 

7

ΡΑΤΖΑ

 

ΣΑΖΜΑ-ΠΑΡΒΙΝ

 

8

ΡΟΖΑΚΗΣ

 

ΙΩΑΝΝΗΣ

 

9

ΣΕΡΕΛΗΣ

 

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

10

ΦΛΟΥΤΣΑΚΟΣ

 

ΜΑΡΙΟΣ

 

11

ΧΛΙΒΕΡΟΥ

 

ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

 

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΙΛΙΟΥ/ 5ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΓΚΟΥΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: Δ/ΝΤΗΣ 5ου ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΠΕ 82

ΩΡΕΣ:18

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΑΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΠΕ 82

ΩΡΕΣ:17

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΚΙΣΤΑ

ΚΡΙΣΤΟ

2

ΚΟΛΟΚΟΤΣΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3

ΒΡΟΥΣΑΙ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4

ΧΑΝΙΑΪ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

5

ΧΑΝΖΑΡΑΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

6

ΜΑΧΑΙΡΑΣ

ΑΓΓΕΛΟΣ

7

ΜΑΛΕΡΟΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

8

ΤΖΙΛΙΡΑΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

9

DRAGOTI

REMI

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΙΛΙΟΥ/ 5ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ - ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ - 1

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΓΚΟΥΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: Δ/ΝΤΗΣ 5ου ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΠΙΜΠΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΠΕ 87.04

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

DURO

 

FOTINI

 

2

ΑΛΕΞΙΟΥ

 

ΖΩΗ

 

3

ΒΑΡΔΙΚΟΣ

 

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

4

ΔΕΔΕ

 

ΔΗΜΗΤΡΑ

 

5

ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΗ

 

ΓΕΩΡΓΙΑ

 

6

ΜΑΡΡΑ

 

ΑΘΗΝΑ

 

7

ΜΙΛΛΕΡ

 

ΝΙΚΟΛ-ΑΝΤΡΙΑΝ

 

8

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

 

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

 

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΙΛΙΟΥ/ 5ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ - ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ - 2

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΓΚΟΥΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: Δ/ΝΤΗΣ 5ου ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΚΑΛΚΑΤΖΙΚΟΥ ΟΛΓΑ

ΤΕ 0129

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΥ

 

ΜΑΡΙΑ

 

2

ΠΕΤΡΟΥ

 

ΣΟΦΙΑ

 

3

ΠΕΤΤΑ

 

ΑΘΗΝΑ-ΣΟΦΙΑ

 

4

ΣΠΑΝΕΛΗ

 

ΦΡΑΤΖΕΣΚΑ

 

5

ΤΖΑΝΗ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

 

6

ΤΖΑΦΑ

 

ΑΛΒΙΝΑ

 

7

ΤΖΟΥΡΟΣ

 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 

8

ΧΡΗΣΤΟΥ

 

ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ

 

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ/ 6ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΤΟΜΕΑΡΧΗΣ ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΘΕΟΦΙΛΑΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΠΕ 82

ΩΡΕΣ:17

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΠΕ 82

ΩΡΕΣ:18

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΔΙΟΝΑΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

2

ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3

ΠΑΣΣΙΟΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

4

ΧΑΤΖΑΚΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5

ΖΑΡΚΑΛΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

6

ΜΑΚΡΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

7

ΛΥΚΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

8

ΚΥΡΑΝΝΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

9

ΜΠΕΛΤΖΕΝΙΤΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

10

ΣΑΡΙΔΗΣ

ΙΑΣΩΝ

11

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ

ΜΙΧΑΗΛ

12

ΧΑΪΚΑΛΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

 

 

ΔΔΕ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΑΧΑΡΝΩΝ/ 5ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΒΥΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ: ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΤΑΓΚΑΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΠΕ 88.01

ΩΡΕΣ: 18

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΥΛΩΝΑ ΜΑΡΙΑΝΘΗ

ΠΕ 88.02

ΩΡΕΣ: 17

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΕΡΜΙΔΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3

ΜΑΝΕΣΗΣ

ΜΙΧΑΗΛ

4

ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

5

ΜΠΙΧΑΛΚΗΣ

ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ- ΧΡΗΣΤΟΣ

 

 

 

ΔΔΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΚΟΥΤΣΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΔΡΟΜΑΖΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

ΠΕ 87.08

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΒΑΚΙΑΡΟΥ

 

ΜΑΡΙΑ

 

2

ΕΤΣΕΟΓΛΟΥ

 

ΣΩΤΗΡΙΑ

 

3

ΛΙΑΚΟΣ

 

ΧΡΗΣΤΟΣ

 

4

ΜΕΛΙΔΟΥ

 

ΛΥΔΙΑ

 

5

ΣΤΟΓΙΑΝΗ

 

ΚΛΟΝΤΕΤΑ

 

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ

 

 

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΤΟΜΕΑΡΧΗΣ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΣΕΡΦΑ ΕΛΕΝΗ

ΠΕ 87.02

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΝΤΟΥΒΑ

ΧΡΥΣΑΝΘΗ

 

2

ΛΕΠΕΣΙΩΤΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

3

ΤΡΥΦΩΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΑΡΚΕΛΛΟΣ-ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

 

4

ΡΕΤΙΒΩΦ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

 

5

ΜΑΝΟΥΣΟΥΔΑΚΗ

ΛΥΔΙΑ

 

6

ΚΕΣΙΔΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

 

7

ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

 

8

ΘΕΟΔΩΡΟΥ

ΓΕΩΡΓΙΑ

 

9

ΓΕΡΟΝΙΚΟΥ

ΜΑΡΙΑ

 

10

ΠΩΠΟΤΑΣ

ΒΑΪΟΣ

 

11

ΚΕΣΚΟΣ

ΣΠΥΡΟΣ

 

 

 

 

ΔΔΕ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ/ 3ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΣ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ ΚΑΙ ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 3ου ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΒΡΥΣΟΥΛΗ ΝΙΚΟΛ

ΠΕ 81

ΩΡΕΣ: 18

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΚΑΤΟΠΗ ΜΑΡΙΑ

ΠΕ 81

ΩΡΕΣ: 17

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΚΑΠΕΛΛΑΚΗ

 

ΝΙΚΗ-ΜΑΡΙΑ

 

2

ΜΠΟΥΛΕΡΟΣ

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ/ 3ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 3ου ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΡΑΦΤΗ ΕΛΕΑΝΝΑ

ΠΕ 87.02

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

ΜΑΛΙ

ΤΖΕΝΗ

 

2

ΣΤΟΥΛΗ

ΠΑΓΩΝΑ

 

3

ΚΑΠΕΛΕΤΖΗ

ΣΤΥΛΙΑΝΗ-ΕΙΡΗΝΗ

 

4

ΚΟΥΔΟΥΝΑΣ

ΚΟΣΜΑΣ

 

5

ΒΑΦΕΙΑΔΗ

ΕΥΔΟΞΙΑ

 

6

ΛΕΓΚΑΤΑ

ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

 

7

ΚΑΛΥΜΝΑΚΗ

ΣΤΥΛΙΑΝΗ-ΕΙΡΗΝΗ

 

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ/ 3ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΧΑΡΑΚΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΠΕ 82

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

FANI

BERNARD

2

ΦΑΒΙΑΝΟΣ

ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

3

ΖΑΧΑΡΙΑΣ

ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

4

ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

5

ΝΙΚΗΤΑΚΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

6

MUCAJ

EMANUEL

7

ΜΑΝΟΥΔΗΣ

ΑΡΓΥΡΗΣ

8

ΛΟΣΑΪ

ΕΜΙΛΙΑΝΑ

9

ΛΑΝΟ

ΘΑΝΑΣΗΣ

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

1ο ΕΠΑΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ 7ο ΕΚ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

ΕΠΟΠΤΗΣ:    ΡΑΠΤΗ ΜΑΡΙΑ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

Δ/ΝΤΡΙΑ 7ου ΕΚ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΣΚΟΥΜΠΑΦΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΠΕ 87.03

ΩΡΕΣ: 35

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

GJOZI (ΓΚΙΟΖΙ)

 

ETIONA

 

2

KUMBULLA

 

ELENI

 

3

SIDEROVA

 

SIMONA

 

4

XHEZARASI

 

AJDI

 

5

ΖΑΧΑΡΙΟΥ

 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

 

6

ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗ

 

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

 

7

ΛΑΖΑΡΟΥ

 

ΧΡΙΣΤΙΝΑ

 

8

ΠΑΛΗΟΥ

 

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

 

9

ΠΑΠΠΑ

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

 

10

ΠΑΤΣΗ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

 

ΑΝΝΑ

 

11

ΣΟΦΙΑΝΟΥ

 

ΔΕΣΠΟΙΝΑ

 

12

ΧΡΥΣΑΚΗ

 

ΜΑΡΚΕΛΛΑ

 

 

 

 

ΕΠΑ.Λ./ Ε.Κ.:

3ο ΕΠΑΛ ΠΕΙΡΑΙΑ

Π.Π.Π. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΕΠΟΠΤΗΣ: ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

 

ΙΔΙΟΤΗΤΑ:

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΠΑΛ

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ

ΠΕ 86

ΩΡΕΣ: 23

ΕΚΠ/ΚΟΣ- ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΗΣ:

ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΠΕ 86

ΩΡΕΣ: 12

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

1

CUENTA

 

JESSE

 

2

OMERI

 

FLORIAN

 

3

ΓΡΙΒΑΣ

 

ΔΡΟΣΟΣ

 

4

ΔΡΑΚΑΚΗΣ

 

ΘΕΟΔΩΡΟΣ

 

5

ΚΟΡΕΤΣΙ

 

ΔΙΟΝΥΣ

 

6

ΜΑΚΡΗΣ

 

ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ

 

7

ΜΗΤΣΑΚΟΣ

 

ΑΝΔΡΕΑΣ

 

8

ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ

 

ΛΕΩΝΙΔΑΣ

 

9

ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ

 

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

 

 

 


 

«Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων αποφοίτων των τμημάτων μαθητείας και εκπαιδευτικών για συμμετοχή στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης Αποφοίτων  των Φάσεων A΄, Β΄ και Γ’ του “Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας” των ΕΠΑ.Λ., καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων μαθητείας στην Π.Δ.Ε. Αττικής»

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Αττικής

 

καλεί για υποβολή αιτήσεων στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης Αποφοίτων των Φάσεων Α’,  Β’ και Γ΄ του «Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας», καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων Μαθητείας τους παρακάτω:

 

Α) τους απόφοιτους,  οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει το «Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας» της Α’ φάσης, καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων Μαθητείας,  έχουν λάβει τη  Βεβαίωση Παρακολούθησης Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας και δεν έχουν παρακολουθήσει το σχετικό Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης σε μία από τις παρακάτω ειδικότητες:

 

  1. «Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών»
  2. «Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής»
  3. «Σχεδιαστής Δομικών  Έργων και Γεωπληροφορικής»
  4. «Τεχνικός Οχημάτων»
  5. «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων»
  6. «Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής»
  7. «Βοηθός Νοσηλευτή»
  8. «Σύγχρονη Επιχειρηματική Γεωργία» (Πιλοτική Τάξη Μαθητείας)
  9. «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων» (Πιλοτική Τάξη Μαθητείας)
  10. «Ηλεκτρολογικές Εγκαταστάσεις» (Πιλοτική Τάξη Μαθητείας)

 

Β) τους απόφοιτους, οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει το Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας της Β’ φάσης,    έχουν λάβει τη  Βεβαίωση Παρακολούθησης Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας και δεν έχουν παρακολουθήσει το σχετικό Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης σε μία από τις παρακάτω ειδικότητες:

 

  1. «Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών»
  2. «Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων»
  3. «Γραφικών Τεχνών»
  4. «Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών»
  5. «Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού»
  6. «Βοηθός Ιατρικών Εργαστηρίων»
  7. «Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων»
  8. «Αισθητικής Τέχνης»
  9. «Βοηθός Φυσικοθεραπευτή»
  10. «Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών»
  11. «Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής»
  12. «Σχεδιαστής Δομικών  Έργων και Γεωπληροφορικής»
  13. «Τεχνικός Οχημάτων»
  14. «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων»
  15. «Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής»
  16. «Βοηθός Νοσηλευτή»

 

 

Γ) τους απόφοιτους, οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει το Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας της Γ’ φάσης και έχουν λάβει τη  Βεβαίωση Παρακολούθησης Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας σε μία από τις παρακάτω ειδικότητες:

 

  1. «Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών»
  2. «Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων»
  3. «Γραφικών Τεχνών»
  4. «Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών»
  5. «Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού»
  6. «Βοηθός Ιατρικών –Βιολογικών Εργαστηρίων»
  7. «Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων»
  8. «Αισθητικής Τέχνης»
  9. «Βοηθός Φυσικοθεραπευτή»
  10. «Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών»
  11. «Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής»
  12.  «Τεχνικός Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής»
  13. «Τεχνικός Οχημάτων»
  14. «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων»
  15.  «Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής»
  16. «Βοηθός Νοσηλευτή»
  17. «Συντήρησης Έργων Τέχνης – Αποκατάστασης»
  18. «Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών»
  19. «Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ»
  20. «Κομμωτικής Τέχνης»
  21. «Βοηθός Φαρμακείου» 

Δ) τους εκπαιδευτικούς  που δίδαξαν ή διδάσκουν στις παραπάνω ειδικότητες στο «Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας» στις Πιλοτικές Τάξεις Μαθητείας ή  στην Α΄ φάση ή στη Β΄ φάση ή στην Γ’ φάση ή στη Δ’ φάση υλοποίησης και επιθυμούν να απασχοληθούν ως επιμορφωτές.

Τα Προπαρασκευαστικά Προγράμματα Πιστοποίησης  συνολικής διάρκειας 35 ωρών έκαστο, θα πραγματοποιηθούν  σε επτά εργάσιμες ημέρες και 5 ώρες ανά ημέρα,  σε απογευματινό ωράριο ή πρωινό ωράριο, εφόσον επιβάλλεται για λόγους δημόσιας υγείας στα Ε.Κ. ή στα Σχολικά Εργαστήρια των ΕΠΑ.Λ., με κριτήριο την εμπειρία των σχολικών μονάδων στην υλοποίηση του «Μεταλυκειακού Έτους-Τάξη Μαθητείας», την ετοιμότητα των εργαστηρίων, τις αιτήσεις των συμμετεχόντων αποφοίτων καθώς και τις αιτήσεις των επιμορφωτών εκπαιδευτικών.

Η διεξαγωγή τους θα έχει ως ακολούθως:

  • 1η περίοδος: το χρονικό διάστημα από Δευτέρα 6-7-2020 έως Τρίτη 14-7-2020 για τις ειδικότητες «Αισθητικής Τέχνης», «Βοηθός Ιατρικών - Βιολογικών Εργαστηρίων», «Βοηθός Νοσηλευτή», «Βοηθός Φυσικοθεραπευτή», «Γραφικών Τεχνών», «Σχεδιαστής Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής», «Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής», «Τεχνικός Οχημάτων», «Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής», «Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων».
  • 2η περίοδος: το χρονικό διάστημα από Δευτέρα 7-9-2020 έως Τρίτη 15-9-2020 για τις ειδικότητες «Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων», «Βοηθός Φαρμακείου», «Κομμωτικής Τέχνης», «Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης Αερισμού και Κλιματισμού», «Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ», «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων», «Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών», «Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών», «Τεχνικός Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών», «Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών», «Συντηρητής Έργων Τέχνης-Αποκατάστασης».

 

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής αποφοίτων

 

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν αιτήσεις από την 12-6-2020 έως την 22-6-2020 για τις ειδικότητες της 1ης περιόδου και από την 26-6-2020 έως την 6-7-2020 για τις ειδικότητες της 2ης περιόδου.

 

Διαδικασία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής αποφοίτων

 

Η αίτηση (συνημμένο 1) και αντίγραφο της Βεβαίωσης Παρακολούθησης Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας στην Π.Δ.Ε. Αττικής υποβάλλονται ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση oum@attik.pde.sch.gr

 

Σημειώνεται ότι:

  • κάθε ενδιαφερόμενος κάτοχος Βεβαίωσης Παρακολούθησης Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας έχει δικαίωμα υποβολής μόνο μίας αίτησης συμμετοχής στην Π.Δ.Ε. της επιλογής του
  • η συμμετοχή στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης είναι προαιρετική και δεν αποτελεί προϋπόθεση για τη συμμετοχή στις διαδικασίες πιστοποίησης προσόντων και απόκτησης πτυχίου Επαγγελματικής Ειδικότητας, Εκπαίδευσης και Κατάρτισης επιπέδου 5 που διεξάγονται ετησίως από τον ΕΟΠΠΕΠ
  • οι απόφοιτοι του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας μπορούν να εγγραφούν και παρακολουθήσουν μόνο μία φορά το Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης
  • κατά τη διάρκεια του προγράμματος η παρακολούθηση είναι υποχρεωτική και με την ολοκλήρωσή του δεν εκδίδεται βεβαίωση συμμετοχής.

 

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων επιμορφωτών εκπαιδευτικών

 

Οι ενδιαφερόμενοι επιμορφωτές εκπαιδευτικοί μπορούν να υποβάλουν αιτήσεις από την  12-6-2020 έως την 22-6-2020 για τις ειδικότητες της 1ης περιόδου και από 26-6-2020 έως την 6-7-2020 για τις ειδικότητες της 2ης περιόδου.

 

Διαδικασία υποβολής αιτήσεων εκπαιδευτικών - επιμορφωτών

 

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί – επιμορφωτές υποβάλλουν μαζί με την αίτηση (συνημμένο 2),  βεβαίωση προϋπηρεσίας ως επιμορφωτές σε θέματα μαθητείας ή βεβαίωση παρακολούθησης προγράμματος επιμόρφωσης σε θέματα μαθητείας  και  αντίγραφο του πρακτικού συλλόγου διδασκόντων με τον ορισμό των αναθέσεων στην Α’,  Β’,  Γ’ ή  Δ’  φάση υλοποίησης του Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας ΕΠΑ.Λ. ή στην Πιλοτική Τάξη Μαθητείας.

 

Επισημαίνεται ότι από το σχολικό έτος 2019-2020 και εφεξής, μεταξύ των εκπαιδευτικών που μπορούν να απασχοληθούν στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης ως επιμορφωτές, προηγείται α) ο εκπαιδευτικός, ο οποίος έχει προϋπηρεσία ως επιμορφωτής σε θέματα μαθητείας και β) ο εκπαιδευτικός, ο οποίος είναι κάτοχος βεβαίωσης παρακολούθησης προγράμματος επιμόρφωσης σε θέματα μαθητείας, διάρκειας τουλάχιστον τριάντα πέντε (35) ωρών.

 

Σε περίπτωση πολλών αιτήσεων για το ίδιο τμήμα του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης δύναται να οριστούν περισσότεροι του ενός επιμορφωτές  ανά Π.Π.Π. με καταμερισμό των 35 ωρών με βάση τη διδακτική εμπειρία στο Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας.

 

Γίνονται δεκτές βεβαιώσεις προϋπηρεσίας βασισμένες στο πληροφοριακό σύστημα myschool, θεωρημένες από τον Διευθυντή της σχολικής μονάδας, στην οποία ανήκουν.

 

Η αίτηση (συνημμένο 2), η βεβαίωση προϋπηρεσίας ή/και παρακολούθησης προγράμματος επιμόρφωσης και το αντίγραφο του πρακτικού συλλόγου διδασκόντων στην Π.Δ.Ε. Αττικής υποβάλλονται ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση oum@attik.pde.sch.gr.

 

Ο Περιφερειακός Διευθυντής, με βάση τις αιτήσεις των αποφοίτων και των εκπαιδευτικών-επιμορφωτών, εγκρίνει τη λειτουργία των τμημάτων και καθορίζει τον επιμορφωτή, τον επόπτη, το χώρο διεξαγωγής και την ημερομηνία έναρξης του τμήματος του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης. Η σχετική απόφαση αναρτάται στην ιστοσελίδα της Π.Δ.Ε. μέχρι τις 26-6-2020 για τις ειδικότητες της 1ης περιόδου και μέχρι τις 20-7-2020 για τις ειδικότητες της 2ης περιόδου.

 

Σημειώνεται ότι κάθε ενδιαφερόμενος εκπαιδευτικός - επιμορφωτής έχει δικαίωμα υποβολής μόνο μίας αίτησης συμμετοχής ανά ειδικότητα της μαθητείας και ανά περίοδο διεξαγωγής.

 

Για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε τις εργάσιμες ημέρες και ώρες με την Π.Δ.Ε Αττικής στα τηλέφωνα 210 6450204, 210 6450259 ή να αποστέλλετε τα ερωτήματά σας στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ
ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Δρ Γεώργιος Κόσυβας

 

Συνημμένα:

  • Πρόσκληση (pdf)
  • Αίτηση για μαθητευόμενους (doc)
  • Αίτηση για εκπαιδευτικούς (doc)

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ-ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ – ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2019-2020